تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۹
جالب است ۰
در مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی سالیانه شرکت حفاری شمال صورت گرفت؛

«حفاری»چقدر سود تقسیم کرد؟/ تصویب افزایش سرمایه

با تصویب صورت های مالی در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت حفاری شمال، به ازای هر سهم ۴۵ تومان سود تخصیص داده شد.
«حفاری»چقدر سود تقسیم کرد؟/ تصویب افزایش سرمایه
به گزارش سرمایه‌گذاری آنلاین ،مجمع عادی سالیانه شرکت حفاری شمال با حضور بیش از ۵۶ درصد سهامداران برگزاری شد.
علیرضا سلمان‌زاده، مدیر عامل شرکت حفاری شمال با اشاره به اینکه پروژه مارون تا پایان تیرماه تمدید شده است، گفت: پروژه مارون ۱ و ۲ با بیش از ۴۴ درصد پیشرفت و مبلغ پیمان ۱۵۲ میلیون یورو تا پایان تیرماه تمدید شد.
وی افزود: برای پروژه میدان گلخاری با پیمان ۱۵۴ میلیون یورو تا کنون سه چاه تحویل شده است و در حال حاضر دو دکل در این پروژه فعال هستند که این پروژه نیز تا پایان شهریور ۱۴۰۴ تمدید شده است.
به گفته مدیر عامل شرکت حفاری شمال در قرارداد مپنا، از آذرماه سال ١۴٠١ همکاری را شروع کردیم و تا آبان ماه سال ١۴٠٣ ادامه می‌یابد. سقف کل مبلغ قرارداد ۲۵ میلیون و ۵۵۰هزار یورو است. مبلغ اجاره روزانه دکل نیز ۱۷۵۰۰ یورو است.
سلیمان زاده درخصوص قرارداد اجاره یک دستگاه حفاری دریایی سحر ۱ مربوط به شرکت نفت فلات قاره ایران اظهارداشت: قرارداد اجاره یک دستگاه حفاری دریایی سحر ۱ تا آبان ماه سال ۱۴۰۴ خواهد بود و مبلغ پیمان روزانه ۶۹هزار یورو است.
وی تصریح کرد : یکی از پروژه‌های اخذ شده در سال ١۴٠٢، حفاری ۹ حلقه چاه INFILL در میدان گازی پارس جنوبی به‌صورت EDP با شرکت نفت و گاز پارس بوده و مبلغ پیمان این قرارداد ۳۰۸ میلیون دلار است.
سلیمان زاده در ادامه مجمع درخصوص قرارداد اجاره دو دستگاه دکل حفاری خشکی، گفت: قرارداد اجاره دو دستگاه دکل حفاری خشکی به همراه خدمات جانبی با مجموعه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در سال ١۴٠٢ اخذشده و دی ماه ۱۴۰۶ به پایان خواهد رسید که مبلغ پیمان این قرارداد ۷۰ میلیون و ۷۷۴هزار یورو است.
مدیر عامل شرکت حفاری شمال افزود: عملیات حفاری دو حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل ۶ حلقه چاه موجود شرکت نفت و گاز اروندان با مبلغ پیمان ۸۰ میلیون دلار تا اسفندماه سال جاری به پایان می‌رسد.
وی تصریح کرد : قرارداد استفاده از خدمات دو دستگاه دکل حفاری HP٢٠٠٠ به همراه خدمات جانبی جهت حفظ تولید و استمرار عملیات حفاری در میادین مختلف شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به مبلغ پیمان ۹۰۰۰ میلیارد ریال است که مدت قرارداد با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.
دستاوردهای مهم «حفاری»
به گفته سلیمان زاده انعقاد قراردادهای جدید با مبلغی بالغ بر ۶۵۰ میلیون یورو، حفاری ۲۴ حلقه چاه خشکی و دریا جمعاً به متراژ ۳۷هزار و ۷۷۸ متر، شرکت در ۲۱ مناقصه و برنده شدن در ۶ مورد در سال ۱۴۰۲ بخشی از دستاوردهای مهم شرکت حفاری شمال در سال گذشته است.
مدیرعامل شرکت حفاری شمال به دستاوردهای مهم این شرکت اشاره کرد و گفت: دریافت رای بَدوی پرونده پتروگوهرکه به نفع شرکت حفاری شمال بود و ترمیم بخشی از زیان پروژه مارون با دریافت و اعمال تعدیل پروژه از دیگر دستاوردهای این شرکت است.
خرید ۱۰ دکل خشکی
وی با بیان اینکه از برنامه هیا مهم این شرکت خرید ۱۰ دکل خشکی است ، گفت: انعقاد قرارداد با شرکت نفت خزر درخصوص راهبری دکل امیرکبیر، بازسازی و تعمیرات و جایگزینی ماشین‌آلات حفاری به‌منظور افزایش کارایی، انعقاد قرارداد اجاره ۵ دستگاه دکل خشکی با شرکت ملی نفت ایران و انعقاد قرارداد پروژه رودسر بخشی از برنامه‌های آتی شرکت حفاری شمال است.
سلمان زاده درباره آخرین وضعیت پروژه رودسر افزود: در خصوص پروژه رودسر در حال بسترشناسی منطقه هستیم. از همین رو مشخص شد برای استقرار دکل الیما، بستر رودسر مناسب است و مراحل عقد قرارداد این پروژه تا ماه آینده نهایی خواهد شد.
وی در خصوص مطالبات شرکت نیز اظهارداشت : دوره وصول مطالبات نسبت به سال گذشته حدود ۳۵درصد کاهش داشته است.
با تصویب صورت های مالی در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت حفاری شمال، به ازای هر سهم ۴۵ تومان سود تخصیص داده شد.
مصوبات مجمع عمومی فوق‌العاده حفاری
همچنین امروز در ادامه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت حفاری شمال با حضور حداکثری صاحبان سهام و نمایندگان قانونی آن‌ها برگزار شد .
که در این جلسه به افزایش سرمایه رأی مثبت داده شدکه ۹۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته، معادل ۱۰۰درصد به سرمایه این شرکت اضافه شد؛ این افزایش سرمایه به‌منظور اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد، صرفه‌جویی در هزینه‌های مالی، استفاده در طرح‌های افزایش بهره‌وری و نگهداشت سطح و استفاده از معافیت مالیاتی انجام خواهد شد.
در پایان این جلسه، اساسنامه شرکت مطابق با نمونه اساسنامه سازمان بورس و اوراق بهادار اصلاح شد.
https://sarmayegozarionline.ir/vdcfxmdc.w6decagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین