تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۴
جالب است ۰
مجموع صادرات ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ۱۰ ماهه امسال، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.
صادرات ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ۱.۴ میلیارد دلار رسید
به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری، از مجموع صادرات ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ۱۰ ماهه امسال، حدود ۵۰۰ میلیون دلار (۴۰ درصد) محصولات کشاورزی و غذایی بوده است.

 مجموع صادرات ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ۱۰ ماهه امسال، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.

 حوزه اوراسیا به علت ارتباط سنتی که با ایران دارد، کشورمان را بیشتر با محصولات کشاورزی و صنایع غذایی می‌شناسد؛ محصولات گلخانه‌ای، صیفی جات، میوه‌ها و لبنیات ایرانی در بازار اوراسیا جای خوبی را برای خود پیدا کرده؛ برند لبنیاتی ایران در این حوزه خوب شناسایی شده است.

 اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بیش از ۲ میلیارد دلار واردات زنجیره آبزیان دارد که در این حوزه هم تلاش می‌شود با توجه به ظرفیت‌های بالای ایران، بیشتر وارد این بازار‌ها شویم و اقدامات خوبی هم در این حوزه در جریان است.

هم اکنون مشکلاتی در زمینه لجستیک و حمل و نقل در ارتباط با تجارت ایران با حوزه اوراسیا روبرو هستیم و  ایران در این زمینه واقعاً ضعف دارد و با کاستی‌هایی روبرو است و این امکانات کفاف تقاضا‌های ایجاد شده را نمی‌دهد.

 البته در پایانه مرزی آستارا که دروازه اصلی ورود ایران با بازار اوراسیاست، اقدامات خوبی از جمله تعریض پل آستارا، اصلاح زیرساخت‌های گمرکی و راه اندازی سامانه نوبت‌دهی کامیون‌ها و تریلر‌ها انجام شده است.
https://sarmayegozarionline.ir/vdcb00bw.rhb00piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما