تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۹
جالب است ۰
بنا به اطلاعات دریافتی از سامانه کدال، قرارداد صادرات خودروهای شاهین، کوئیک و ساینا در بازارهای روسیه و بلاروس به‌میزان ۴۵ هزار دستگاه و طی سه سال منعقد شد. ارزش این قرارداد ۴۵۰ میلیون یورو خواهد بود.
آیا ورود صنعت خودرو سازی ایران به مسکو و مینسک موفق آمیز خواهد بود؟
به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری به نقل از ایرنا، گروه خودروسازی سایپا اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره صادرات محصول به روسیه را تایید کرد.
بر اساس اطلاعاتی که اخیرا در سامانه کدال منتشر شده است، شرکت سایپا اعلام کرده که با توجه به تحولات اخیر روسیه و کمبود عرضه خودرو در آن کشور، قرارداد صادرات خودروهای شاهین، کوئیک و ساینا در بازارهای روسیه و بلاروس به‌میزان ۴۵ هزار دستگاه و طی سه سال منعقد شد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: از آنجا که برخی اقدامات از جمله اخذ مجوزات مربوطه، اضافه کردن آپشن‌ها و امکانات خاص متناسب با شرایط اقلیمی و سلایق بازار روسیه، تجهیز شبکه خدمات پس از فروش، ایجاد زیرساخت‌های لازم و غیره زمانبر است، در صورت رفع موانع پیش‌رو و صادرات محصولات به کشور روسیه، مراتب در گزارش فعالیت ماهانه به اطلاع عموم خواهد رسید.
خودروی ایرانی به مسکو و مینسک خواهد رسید
ارزش این قرارداد ۴۵۰ میلیون یورو خواهد بود.

صادرات پی ۹۰ (کادیلا) به روسیه در دستور کار است

به گفته مدیرعامل سایپا، این گروه خودروسازی صادرات محصولات پی ۹۰ (کادیلا) و شاهین به روسیه را در دستور کار دارد.
مهدی آزادواری، رییس مرکز مطالعات اقتصادی اوراسیا و همچنین نماینده اتاق بازرگانی ایران و روسیه در مسکو در این خصوص نیز در گفت و گویی با خبرنگار ما اظهار داشت: از چندی پیش، فعالان صنعت خودرو ایران و روسیه تمایل به همکاری مشترک با یکدیگر در این زمینه بودند که هم اکنون شرکت سایپا پیش قدم شده است.
آزادواری به فرصتهای پیش روی ایران در صنعت خودرو سازی در روسیه اشاره کرده و گفت: این مهم بایستی به نحوی اتفاق افتد که منافع مصرف کنندگان ایران با مخاطره روبرو نشود(افزیش بیرویه قیمتها).
آزادواری افزود: هم اکنون شرکتهای چینی و هندی در این صنعت در روسیه بسیار فعال بوده و امیدواریم که شرکتهای ایرانی به خصوص بخش خصوصی واقعی بتواند زمینه حضور پایدار همراه با حمایت را شاهد باشند.
مسکو پایتخت روسیه با برگزاری نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ از ۳۱ مرداد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ (برابر با ۲۲ تا ۲۵ اوت ۲۰۲۲) میزبان خودروسازان، قطعه‌سازان و صنعتگرانی از کشورهای روسیه، ایران، ترکیه، چین و برخی دیگر از کشورها بود.
این نمایشگاه با حضور سفیر ایران در روسیه، وزیر صمت کشورمان و معاون نخست وزیر روسیه افتتاح شد که در محل نمایشگاه‌های بین المللی مسکو با حضور حدود ۶۰۰ شرکت از ۱۸ کشور از جمله چین و ترکیه و در ۳۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی برگزار شد. انعقاد تفاهم ۷۰۰ میلیون یورویی در زمینه خودرو و قطعات با روسیه، از جمله دستاوردهای این نمایشگاه بود.
https://sarmayegozarionline.ir/vdccmpq4.2bqem8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین