تاریخ انتشار :يکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵
جالب است ۰
ترس از بی‌ثباتی بیشتر در قیمت بیت کوین سرمایه گذاران را از خرید و فروش بازداشته و باعث شده تنها ۶٫۳ درصد از کل عرضه‌ بیت کوین دنیا در گردش باشد.
کمتر از ۱۰ ‌درصد بیت کوین ها باقی‌مانده است
به گزارش سرمایه گذاری آنلاین؛  یافته‌های پلتفرم کریپتورنک نشان می‌دهد حدود 1٫3 میلیون بیت کوین معادل 6٫3 درصد از کل عرضه‌ بیت کوین دنیا در حال حاضر در بازار ارزهای مجازی معامله می‌شود.
البته طبق گفته تحلیلگران، این کاهش در عرضه بیت کوین چندان تعجب‌آور نیست. دسترسی به این ارز مجازی در بازارهای خریدوفروش پس‌از نصف شدن آن در سال گذشته به‌تدریج رو به کاهش بوده‌است. آمار ماه دسامبر پائین‌ترین رقم در 2021 را نشان می‌دهد. تنها 7٫3 درصد از کل بیت کوین دنیا در ابتدای تابستان در دسترس بود.
کوین بیس، بزرگ‌ترین پلتفرم ارز مجازی دنیا هم که معمولاً بیشترین بیت کوین در گردش را در میان سایر پلتفرم ها داشته، درحال از دست دادن سلطه خود بر بازار ارزهای مجازی است. این پلتفرم مستقر در آمریکا در سال جاری میلادی 50٫52 درصد از کل بیت کوین در گردش را در اختیار داشته‌، اما این رقم حالا به 40٫65 درصد رسیده‌است.
بسیاری از سرمایه‌گذاران از ترس بی‌ثباتی بیشتر در قیمت بیت کوین، ایمن‌ترین راه را انتخاب کرده و سکه‌های خود را در کیف پول‌های آفلاین و دور از دسترس اینترنت نگه می‌دارند. بسیاری هم بیت کوین‌های خود را در بازار نگه داشته ولی خریدوفروش نمی‌کنند. این بدان معناست که مقدار واقعی بیت کوین در گردش احتمالاً کمتر از 1.3 میلیون است.
پیش‌بینی می‌شود اگر ارزش بیت کوین از آستانه‌ 50 هزار دلار فراتر نرود، میزان گردش آن بیش‌از این کاهش یابد.

منبع: تسنیم 
https://sarmayegozarionline.ir/vdcd5j0j.yt0k96a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیش بینی شما از قیمت بیت کوین تا آخر فروردین ماه 1402
بالای 30 هزار دلار
زیر 20 هزار دلار