تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۶
جالب است ۰
دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت:

طلب ۱۵۷ هزار میلیارد تومانی پالایشگاه‌های کشور از دولت

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت با بیان اینکه پالایشگاه‌های کشور ۱۵۷ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارند از صادر شدن مجوز فروش گاز مایع به پالایشگاه‌ها خبر داد.
طلب ۱۵۷ هزار میلیارد تومانی پالایشگاه‌های کشور از دولت
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری صنایع، ناصر عاشوری درباره مالیات پالایشگاه‌ها، اظهار داشت: مالیات مستقیم پالایشگاه‌های نفتی در سال گذشته به ۴۸ هزار میلیارد تومان رسید که رقم بسیار بالایی است. از سوی دیگر، پالایشگاه‌های کشور ۱۵۷ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارند که بیشتر این مطالبات، مربوط به سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ است.
وی با بیان اینکه تولید روزانه بنزین کشور بین ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون لیتر متغیر است، گفت: برآورد می‌شود که میزان ناترازی بنزین، روزانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون لیتر است که رقم بالایی است و مسئولان باید برای کنترل مصرف فکری کنند، از جمله روند مصرف خودروهای تولیدی که بسیار پرمصرف هستند، اصلاح شود. پالایشگاه مهر خلیج فارس که با خوراک ۱۳۰ هزار بشکه میعانات گازی در حال احداث است، به پیشرفت ۴۳ درصدی رسیده و با به مدار بهره‌برداری وارد شدن این پالایشگاه، مسئله ناترازی بنزین رفع شده و به هم‌ترازی تولید و مصرف بنزین خواهیم رسید.
عاشوری در ادامه تصریح کرد: اگر تأمین مالی این پالایشگاه به‌موقع انجام شود، سال آینده شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود اما متأسفانه از مصوبه تخصیص ۵۰۰ میلیون دلاری به این پالایشگاه، تا امروز هیچ پرداختی صورت نگرفته است.

مجوز فروش گاز مایع به پالایشگاه‌ها صادر شد

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت با بیان اینکه “برای مسئله بدهی‌های انباشته و قابل توجه دولت به پالایشگاه‌ها، ۳ راهکار به دولت ارائه داده‌ایم”، گفت: یکی از راهکارها، صدور مجوز فروش برخی از فرآورده‌های نفتی مثل گازمایع، نفت سفید و نفت کوره به پالایشگاه‌ها بوده که طی هفته‌های اخیر، مجوز فروش گاز مایع مازاد بر نیاز داخلی را به پالایشگاه‌ها داده‌اند.
وی اضافه کرد: صدور مجوز دریافت نفت‌خام و میعانات برای فروش از سوی پالایشگاه‌ها، مازاد بر ۲.۲ میلیون بشکه‌ای که هم‌اکنون به پالایشگاه‌ها تحویل می‌شود، راهکار دیگری بوده که مطرح شده و همچنین، تهاتر بدهی‌های مالیاتی با مطالبات از دولت، راهکار دیگری است که منتظریم مجوز آن صادر شود.
https://sarmayegozarionline.ir/vdch6-n6.23n-vdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما