تاریخ انتشار :شنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۹
جالب است ۰
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار:

طرح طبقه‌بندی بازارهای بورسی بررسی می‌شود

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار از بررسی طبقه‌بندی بازارهای بازار سرمایه با حضور مدیران عامل شرکت‌های بورس و فرابورس و مدیران ارشد سازمان بورس خبر داد.
طرح طبقه‌بندی بازارهای بورسی بررسی می‌شود
به‌گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری به نقل از ایسنا؛ رضا عیوضلو معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار درمورد موضوع طبقه‌بندی بازارهای بازار سرمایه توضیح داد: در خصوص طبقه‌بندی بازارها، اصلاحات پیشنهادی دستورالعمل پذیرش و بازنگری شرایط پذیرش در بازارهای مختلف بورس و فرابورس پس از بررسی‌های کارشناسی، در هیئت مدیره‌های شرکت‌های بورس و فرابورس مورد بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در این ارتباط جلسات مختلف در سطوح عالی و با حضور مدیران عامل شرکت‌های بورس و فرابورس و مدیران ارشد سازمان در حال برگزاری بوده و با توجه به اهمیت موضوع، پس از جمع‌بندی در این سطح، در هیئت مدیره سازمان مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، مجید عشقی - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار - در آخرین اظهار نظرهای خود در سال گذشته اعلام کرده بود که با توجه به ساختار بازارهای بورس و فرابورس یک بحث کارشناسی در مورد طبقه‌بندی بازارها در حال انجام است. در حال حاضر بازارهای اول و دوم اختلاف معناداری با هم ندارند. به نظر می‌رسد به یک تجدید ساختاری در طبقه‌بندی بازارهای بورس و فرابورس نیاز است.
پیشنهاد همکاران در بورس و فرابورس این بود که اعمال تغییرات دامنه نوسان در مرحله بعد را همزمان با تغییرات طبقه‌بندی بازارها انجام دهیم.
https://sarmayegozarionline.ir/vdchimn6.23n-qdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما