تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱
جالب است ۰
خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها از سوی صرافی‌های غیربانکی مجاز شد که به طور قطع در بازار ارز و تعدیل قیمت‌ها تاثیرگذار است.
خرید ارز پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها در صرافی‌ها مجاز شد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری به نقل از ایبنا، با تصمیم بانک مرکزی خرید منابع حاصل از صادرات شرکت‌های پتروشیمی عضو انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و همچنین شرکت‌های زیرمجموعه سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در چهارچوب تالار حواله ارز (تالار دوم سامانه نیما) علاوه بر صرافی‌های بانکی در صرافی‌های تضامنی نیز مجاز شد.
کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان با اشاره به بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها اظهار کرد: با توجه به بخشنامه اخیر بانک مرکزی درخصوص امکان معاملات ارز نیمایی صادرکنندگان عمده، به طور قطع شاهد افزایش دامنه عرضه ارز در بین شبکه سراسری صرافی و شکستن انحصارخواهیم بود که این موضوع افزایش عرضه، رقابت و تعادل نرخ‌ها در سامانه نیما را رقم می‌زند.
وی تاکید کرد: همچنین به دنبال این موضوع، با افزایش تزریق درست ارز در شبکه سراسری صرافی‌ها شاهد بهتر شدن نرخ ارز خواهیم بود.
سلطانی‌زاده افزود: این تصمیم پس از درخواست کانون صرافان از بانک مرکزی با بیان دلایل و توجیهات لازم در اثر گذار بودن در تعدیل نرخ ارز اتخاذ شد که با همراهی و همکاری بانک مرکزی و توجه دقیق بانک مرکزی به نظرات بخش خصوصی ارز بوده است.
 
https://sarmayegozarionline.ir/vdce7n8v.jh8ppi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما