تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸
جالب است ۰
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس؛

نظام‌مند کردن معاملات الگوریتمی در دستور کار قرار می‌گیرد

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در جلسه « الگوریتم و بازارگردان» که با حضور برخی از بازارگردانان و فعالان بازار تشکیل شده بود گفت: انتقادات و پیشنهاداتی که درباره شکل اجرایی معاملات الگوریتمی از سوی فعالان بازار مطرح شد، جمع آوری و بررسی لازم برای اجرای آن انجام خواهد شد.
نظام‌مند کردن معاملات الگوریتمی در دستور کار قرار می‌گیرد
به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری و به نقل از سنا، رضا عیوض‌لو، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در جلسه « الگوریتم و بازارگردان» که با حضور برخی از بازارگردانان و فعالان بازار تشکیل شده بود گفت: انتقادات و پیشنهاداتی که درباره شکل اجرایی معاملات الگوریتمی از سوی فعالان بازار مطرح شد، جمع آوری و بررسی لازم برای اجرای آن انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه در راستای نظام‌مند کردن معاملات الگوریتمی اقدامات اساسی صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: درباره شکل اجرای این موضوع و اینکه به هدف اصلی خود دست یابد، اقدام اصلی صورت گرفته و نظام‌مند کردن این معاملات در دستور کار قرار می‌گیرد.
عیوض‎لو ادامه داد: اظهارنظرهای فعالان پس از جمع بندی، بررسی و اقدام کارشناسی بر روی مباحث انجام و تصمیمات مدیریتی لازم اتخاذ خواهد شد.
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس تاکید کرد: در صورتی که معاملات الگوریتمی به عنوان یک ابزار خوب به نفع بازار باشد با مطالعات روز دنیا و منطبق با استانداردهای دنیا در بازار سرمایه توسعه می‌یابد.
گفتنی است؛ در این جلسه فعالان بازار و بازارگردانان انتقادات و پیشنهادات خود، از جمله فراهم آوردن امکان ارزشیابی معاملات، در دسترس بودن برای همگان و استفاده از نخبگان برای توسعه این ابزار را مطرح کردند.
https://sarmayegozarionline.ir/vdcdno0j.yt0956a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیش بینی شما از شاخص بورس تا انتهای سال
بیش از دو میلیون
کمتر از دو میلیون