تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱
جالب است ۰
نرخ تورم دومین اقتصاد بزرگ جهان به ۰.۲ درصد تا پایان دسامبر رسید.
 تورم چین مثبت شد
به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،نرخ تورم چین در ١٢ ماه منتهی به دسامبر به مثبت 0.2 درصد رسید. این نرخ تورم که 0.7 درصد بیشتر از  تورم ماه قبل و  0.1 درصد کمتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بوده، بیش از همه تحت تأثیر افزایش تورم بخش خدمات قرار گرفته که تورم آن به مثبت 2.2 درصد افزایش پیدا کرده است. این بالاترین تورم ثبت شده دو ماه اخیر در چین بوده است.

حمل و نقل با تورم منفی 3.1 درصدی و لباس با تورم منفی 0.6 درصدی از بخش های مهم کاهنده تورم بوده اند.  در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش آموزش مثبت 0.9 درصد و مراقبت های درمانی 1.3 درصد اندازه گیری شده است.

هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در این ماه به 0.1 درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل 0.2 درصد بیشتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی 1986 تا 2020 معادل 5.09 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه 1989 با 28.40 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل 1999 با منفی 2.2 درصد بوده است.

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم چین در ماه دسامبر به 0.7 درصد رسیده است که  1.3 درصد بیشتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به حساب می رود.

با کاهش سرعت شیوع کرونا، روند بازگشایی کسب و کارها در چین شدت یافته است. یی گانگ- رئیس بانک مرکزی چین با برشمردن برخی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور  گفته است که تلاش ها برای حمایت بیشتر از بخش های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند که به لطف زیرساخت های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا آسیب زیادی ندیده است.

https://sarmayegozarionline.ir/vdceef8f.jh8pzi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما