تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
جالب است ۰
پس از این که گزارش ضعیف اشتغال‌، نگرانی‌ها در مورد کند شدن اقتصاد را بیشتر کرد، وال‌استریت برای پنجمین جلسه متوالی افت کرد و بدترین سقوط هفتگی خود پس از سقوط بازارها در ۲۰۱۸ را به ثبت رساند.
وال‌استریت پنجمین روز افت متوالی خود را ثبت کرد
به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، در پایان معاملات جمعه به وقت آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران)، پس از این که گزارش ضعیف مشاغل نگرانی‌ها در مورد کند شدن اقتصاد را بیشتر کرد، وال‌استریت برای پنجمین جلسه متوالی افت کرد و بدترین سقوط هفتگی خود پس از سقوط بازارها در 2018 را به ثبت رساند.

اما افت روز جمعه بازارها نسبتاً اندک بود و بازارها با ارزیابی مجدد گزارش اشتغال، این طور نتیجه گرفتند که افت اخیر بازارها درحال به پایان رسیدن است و بخشی از افت خود را جبران کردند.

گزارش مشاغل آمریکا در روز جمعه منتشر شد و نشان داد که اقتصاد آمریکا در ماه فوریه تنها 20 هزار شغل ایجاد کرده است. این ضعیف‌ترین رشد مشاغل از سپتامبر 2017 تا کنون است و نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا در 3 ماهه اول امسال با سرعت زیادی در حال کند شدن است.

گزارش اشتغال‌زایی ضعیف، به وحشت ایجاد شده از کاهش شدید صادرات چین و کاهش چشم‌انداز رشد اقتصادی توسط بانک مرکزی اروپا، افزود.

شاخص‌های سهام امریکا با افت شدیدی روبرو شدند اما در ادامه با ارزیابی تحلیل‌گران از این که گزارش اشتغال آمریکا تحت تأثیر عوامل فصلی و تعطیلی بلندمدت دولت بوده است، بخش بزرگی از ضرر خود را جبران کردند.

میانگین صنعتی داوجونز 22.99 واحد یا 0.09 درصد افت کرد تا در 25450.24 واحد بسته شود. اس‌اندپی 500 با از دست دادن 5.86 واحد یا 0.21 درصد، در سطح 2743.07 واحد بسته شد. کامپوزیت نزدک 13.32 واحد یا 0.18 درصد افت کرد و در 7408.14 واحد به کار خود پایان داد.

نزدک نوار رشد 10 هفته‌ای خود را پاره کرد.

در بازار ارز، شاخص دلار پس از گزارش اشتغال آمریکا با 0.37 درصد افت به 97.3060 واحد رسید.

https://sarmayegozarionline.ir/vdccxxq0.2bqp08laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما