تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
جالب است ۰
بازارهای آسیایی در نخستین ساعات معاملاتی روز سه شنبه با روند کاهشی رو به رو شدند در حالی که نگرانی ها از حل بحران های قدیمی مابین چین و آمریکا موجب تقویت ناامیدی در میان سرمایه گذاران شده است.
بازارهای جهانی ناامید از برقراری صلح تجاری میان چین و آمریکا
به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، نگرانی از حل بحران های قدیمی میان چین و آمریکا موجب شد منحنی عملکرد اقتصادی ایالات متحده در مدار منفی به سر ببرد و نگرانی از ایجاد رکود اقتصادی همه گیر شود .

در این بین، شاخص آسیا پاسفیک با افت 0.3 درصدی رو به رو شد در حالی که در بازار چین تلاش شاخص ها برای برون رفت از محدوده منفی قابل مشاهده بود.

به این ترتیب در چین شاخص بلوچیپ CSI با عملکرد ضعیفی معاملات روز سه شنبه را آغاز کرد. شاخص شانگهای چین توانست کمی روند افزایشی به خود بگیر در حالی که شاخص اصلی بورس هنگ کنگ با افت 0.3 درصدی همراه شد.

شاخص اصلی بورس استرالیا با رشد 0.8 درصدی همراه شد در حالی که شاخص کاسپی کره حنوبی 0.6 درصد افت کرد و نیکی ژاپن نیز 1.3 درصد منفی شد.

اما در معاملات نیمه شب گذشته، شاخص داوجونز با افت 1.1 درصدی رو به رو شد و شاخص اس اند پی 1.09 درصد مثبت شد. در حالی که نزدک 1.5 درصد افزایش یافت .

تحلیل گر بانک ملی استرالیا در این خصوص بیان داشت: معاملات نیمه شب گذشته بازار را با سوالات و ابهام های فراوانی همراه کرده است . ابهام بر سر این که آیا چین و امریکا می توانند در 90 روز آینده مشکلات اقتصادی خود را با یکدیگر فیصله دهند یا نه .به نظر می رسد جزئیات بیشتری از پیشرفت روند صلح تجاری میان دو کشور برای افزایش امیدواری به بازار نیاز است.

با نزدیک شدن به مهلت 90 روزه ما بین چین و آمریکا برای ایجاد صلح تجاری که در تاریخ اول دسامبر روزشمار خود را آغاز می کند، ابهامات جدید بر سر حل این بحران ها آغاز می شود.

علاوه بر این، هیچ کدام از تعهداتی که مقامات آمریکا اعلام داشتند توسط چین اعلام نشده است که از آن جمله می توان به کاهش 40 درصدی تعرفه بر واردات خودرو اشاره داشت. به نظر می رسد تناقض های شدیدی بین دو کشور در خصوص صلح تعرفه ای وجود دارد .

نیک ویدال، تحلیل گر کارگزاری راکوتن در استرالیا در این خصوص اشاره داشت: نکته نگران کننده بازار در اوضاع کنونی این است که با این روند آشتی بین دو کشور می توان به رشد موقتی بازار امیدوار بود . به این ترتیب دوباره بازار باید به دو سه هفته گذشته در روزهای مثبت بازگردد و دوباره به روند کند رشد اقتصادی در دنیا خیره شویم.

پس از نشست بین دو کشور در بوینس ایرس، چین متعهد شد که تمامی محدودیت های تجاری خود اعم از وضع تعرفه ها و محدودیت های تجاری دیگر را که شامل تعرفه 40 درصدی بر واردات خودرو می شد منحل کند و به صفر برساند.

به این ترتیب، پس از این نشست میان دو کشور مقرر شد تا آمریکا بتواند در برخی شرکت های چینی سهم حداکثری داشته باشد .

https://sarmayegozarionline.ir/vdcgzn9w.ak97q4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما